SAUNY - Pałac Lubiechowa

Pałac Lubiechowa
Pałac Lubiechowa
Przejdź do treści

SAUNY

Sauna fińska
 
W saunie organizm poddany jest działaniu suchego, gorącego powietrza, które w krótkich okresach czasu ma podwyższoną wilgotność, oraz działaniu niskich temperatur podczas schładzania ciała zimną wodą i powietrzem. Sauna fińska w równym stopniu oczyszcza duszę oraz ciało. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory, a szkodliwe produkty przemiany materii usuwane są z potem.
 
Skóra staje się idealnie gładka, oczyszczona, jedwabiście miękka i piękna. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, w efekcie czego stabilizuje się ciśnienie tętnicze. Po saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność i gwałtowne bicia serca.
 
Korzystanie z sauny pobudza aktywność układu krążenia i wzmacnia przemianę materii wspomagając proces odchudzania.
 
Temperatura waha się tutaj w granicach 85-100°C; wilgotność powietrza w kabinie to 5-15%.

 
 
 
Sauna parowa
 
Korzystanie z łaźni parowej to relaks dla ciała, obniżają napięcie mięśni i odprężają umysł. Kąpiel w łaźni parowej działa orzeźwiająco. Kłęby pary, penetrując skórę, dokładnie ją oczyszczają i regenerują. Skóra po kąpieli jest wyjątkowo gładka i miękka. Gorąca para działa korzystnie przy chorobach dróg oddechowych, bólach reumatycznych.
 
Pobyt w kabinie uprzyjemnia aromat wymieszany z rozgrzanym powietrzem. Pozwala na korzystanie z dobrodziejstw kąpieli parowej tym wszystkim, którzy źle znoszą gorące powietrze sauny. Dzięki panującym w niej warunkom możliwe jest o wiele dłuższe korzystanie z jej regenerujących walorów niż w saunach tradycyjnych.
 
Temperatura waha się tutaj w granicach 50-55°C; wilgotność powietrza w kabinie 95-100%.
Wróć do spisu treści